İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın, Kastamonu ve Balıkesir merkezli 12 ilde eş zamanlı yürütülen “Kafes-45Operasyonlarının gerçekleştirildiğini paylaştı.

Operasyonlar kapsamında; Aydın'da Teoman Avcı ve Ferdi Kayhanlı’nın, Kastamonu'da Ömer Çınar'ın, Balıkesir’de Salih Babayiğit’in liderliğini üstlendiği 3 organize suç örgütü baskılandı.

Operasyonlarda örgüt liderlerinin de yer aldığı suç örgütü üyesi 63 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucunda;132 adet kredi kartı, 12 adet pos cihazı, 121 adet araç satış sözleşmesi, 2 milyon 685 bin TL tutarlı düzenlenmiş çek, senet ve dekont, tabanca, av tüfekleri, 14 adet açık çek, çok miktarda Türk lirası ile çok sayıda dijital materyal ve dokümana ulaşıldı. 

Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından paylaşım yaptı:

Bakan Fidan'dan Erdoğan-Esad Görüşmesine İlişkin Açıklama Bakan Fidan'dan Erdoğan-Esad Görüşmesine İlişkin Açıklama

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz. Cumhuriyet başsavcılıklarımızı, operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamız ile MASAK’ı ve Gelir İdaresi Başkanlığımızı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle." ifadelerini kullandı.