Ozan Ceyhun’un büyükelçiliğe atanmasına tepki

İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nu bombalayarak Ülkücü Mustafa Erol'u şehit eden ve hakkında idam cezasıyla iddianame hazırlanınca Avusturya'ya firar eden Ozan Ceyhun’un Viyana Büyükelçiliği'ne atanmasına MHP ve Ülkücü camiasının tepkisi çok sert oldu.

GÜNCEL 22.02.2020, 09:31
Ozan Ceyhun’un büyükelçiliğe atanmasına tepki

Dönemim Dev-Sol üyelerinden Demirtaş Ceyhun'un oğlu Ozan Ceyhun, 1 Mart 1977'de, İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nu bombaladı. Hakkında yakalama kararı çıkartılan ve idam cezasıyla iddianame hazırlanan Ozan Ceyhun, Avusturya'ya kaçtı.

Olayda şehit olan Ülkücü Mustafa Erol'un naaşı, para bulunamadığı için memleketine tabutta değil, yoğun kar yağışı altında battaniyeye sarılarak götürüldü.
Zaman aşımından davası düşen Ozan Ceyhun, daha sonra Almanya'ya geçti.


ERMENİ TASARISININ MİMARI

Ozan Ceyhun, 1986 yılında Alman Yeşiller Partisi'ne üye oldu. 1992 ve 1998 yılları arasında Hessen Sosyal İşler Bakanlığı'nda çalıştı. 1998 ile 2000 yılları arasında Avrupa Parlamentosu'nda görev aldı. Yeşiller Partisi milletvekiliyken, 1915 olaylarını soykırım kabul eden "Ermeni tasarısı"nı hazırladı. Ülkücü Mustafa Erol karlı bir mart günü tabutla değil, parçalanmış naaşı, parasızlıktan battaniyeye sarılarak ebedi istirahatgahına götürülürken, olayın faili Ozan Ceyhun Avrupa'da hayatına devam etti.

Yorumlar (8)
Ali 2 ay önce
Yazıklar olsun cumhur ittifakını bunun içinmi destekliyoruz.
ADEM 2 ay önce
gerçek Ülkücüler ozan denen katili de o katili büyük elçi atayanları da unutmayacak
YOZGATLI 2 ay önce
BUNU ATAYANLAR BUNU BİLMİYORLAR MI? HADİ DİYELİM ÜLKÜCÜ KATİLİ OLMASINI ES GEÇTİNİZ!!! ERMENİ TASARISINI HAZIRLAYAN BİRİ NASIL BÜYÜKELÇİ OLUR. YAZIK, YAKINDA BEBEK KATİLİ DE KÜRDİSTAN BÜYÜKELÇİSİ OLUR HERHALDE.
Yenikapı Ruhu 2 ay önce
Yapılan tüm hamleleri görüyorum. MHP oyuna gelmez. MHP oyunu bozar.
Osman k 2 ay önce
Akp yi ulusalcilar yonetiyor ,tum ust duzey bakanliklarda yonetici onlarla doldu,onlarin da adetidir darbe yapmadan da duramazlar.
hainler dostu 2 ay önce
batı bizdeki hainlerin elebaşısı. ne kadar aleyhimize iş var sa onu yapar. ama asla lehimize olanı yapmaz. onun için bir konuda batının tepkisine bakıp onların tersini yapmalıyız.
Karahanlı 2 ay önce
şehit olan Ülkücü Mustafa Erol'un kemikleri sızlamıştır. Ülkücü ve Milliyetçi Partiyi yöneten siyasi irade utansın.
M.A.ERSOY 2 ay önce
Vatan sevgisi karşılıksızdır...sefasına değil cefasına talip olanları kışkırtma admin. F-16 ‘ya levye fırlatıp, tankları leyland pikapla kovalamaya devam!!!
açık
Günün Anketi Tümü
Öğretmenlerin derse önlükle girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Namaz Vakti 07 Nisan 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:32
Öğle 13:12
İkindi 16:49
Akşam 19:41
Yatsı 21:04