Kızıyla kavga eden liseli genci okul müdürünün odasında dövdü!

İstanbul Arnavutköy'de yaşanan olay dehşete düşürdü. Lise son sınıf öğrencisi kız, okulda bir erkek öğrenci ile kavga etti. Arkadaşının kendisine küfür ettiğini iddia eden kız, yaşadığı olayı ailesine anlatınca babası okula gelip müdür ile görüştü. Müdürün odasında kızının tartıştığı erkek öğrenciyle görüşen öfkeli baba, öğrenciye aniden yumrukla saldırdı. Hayatının şokunu yaşayan genci okul müdürü güçlükle kurtardı. Son dakika gelişmesine göre olay anının görüntüleri ortaya çıktı. İşte o anlar...

GÜNCEL 24.02.2020, 10:11 24.02.2020, 14:50
Kızıyla kavga eden liseli genci okul müdürünün odasında dövdü!

Lisede okul müdürünün odasında öfkeli baba dehşeti yaşandı. Kızının, okulda bir erkek öğrenci ile yaşadığı kavgayı öğrenen baba, okul müdürünün odasında bir araya geldiği gence yumrukla saldırdı. Şoke eden son dakika haberinin görüntüleri ortaya çıktı.

17 YAŞINDAKİ GENCE BİR ANDA SALDIRDI

Olay, Arnavutköy'deki bir lisede meydana geldi. İddiaya göre lise son sınıf öğrencileri arasında yaşanan sözlü tartışma sonrası bir kız öğrenci yaşadığı tartışmayı babasına anlattı. Kızına küfredildiğini öne süren baba, okula gelerek okul müdürü ile görüşmek istedi. Her iki öğrenci hakkında da disiplin soruşturması başlatan okul müdürünün odasında konu ile ilgili bilgi alan baba, kızı ile tartıştığı iddia edilen 17 yaşındaki erkek öğrenciye bir anda saldırdı. Yumruklu saldırı sonucu neye uğradığını şaşıran öğrenciyi, velinin elinden okul müdürü güçlükle kurtarabildi. Tüm bu yaşananlar ise okuldaki güvenlik kameralarına yansıdı.

KAMERALARA YANSIDI

Yumruklu saldırı sonucu burnundan yaralanan öğrencinin annesi Selda Turan okula çağrıldı. Oğlunun bir veli tarafından darp edildiğini öğrenen anne Selda Turan okuldaki güvenlik kamerası görüntülerini izlediğinde adeta şok yaşadı. Oğlunun savunmasız olduğunu ve okul müdürünün sorduğu sorulara cevap verirken bir anda kız öğrenci velisi tarafından saldırıya uğradığını söyleyen anne Selda Turan avukatı aracılığıyla okul müdürünün odasındaki güvenlik kamerası görüntülerini alarak emniyete gitti ve oğlunu darp eden veliden şikayetçi oldu.

ERKEK ÖĞRENCİNİN ANNESİ KONUŞTU

Oğlunun lise son sınıfta okuduğunu söyleyen veli Selda Turan, "Okulda öğrenciler arasında tartışmalar yaşanabilir, ancak oğlum küfür etmediğini söylüyor. Kız öğrencinin velisi okula geldiğinde müdürün odasına giriyor. Müdürle konuşurken oğlumu da yanlarına çağırıyorlar. Oğlum o sırada durumu anlatmaya, arkadaşına küfretmediğini izah etmeye çalışırken kız öğrencinin velisi bir anda ayağa kalkarak oğluma saldırıyor. Oğlumun burnuna yumruk atıyor. Okul müdürü araya girmese oğluma daha büyük zarar verebilirdi. Tüm bu olanlar ise müdür beyin odasındaki kameralar tarafından zaten kaydediliyor" dedi.

SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİN PSİKOLOJİSİ NE OLACAK

Tüm bu yaşananlardan dolayı oğlunun psikolojisinin olumsuz yönde etkilendiğini söyleyen Selda Turan, "Lise son sınıf öğrencisi bunlar. Birkaç ay sonra üniversite sınavına girecekler. Bu durum onları oldukça olumsuz etkiledi. Biz bu yaşananların ardından okuldaki soruşturmanın bitmesini bekledik. Daha sonra da savcılığa giderek şikayetçi olduk" dedi.AMELİYATLI BURNU KIRILDI

Oğlunun birkaç ay evvel burun ameliyatı olduğunu da söyleyen Turan, "Ameliyatlı olan burnuna darbe alınca burnu yeniden kırıldı. İkinci bir ameliyat ise oldukça zor gözüküyor. Nasıl olacak bilemiyoruz" dedi.

Yorumlar (24)
okuyucu 1 ay önce
Müdür değil Genel Müdür odası gibi oda da müdür kendi yapamadığını(dövme) veliye yaptırmış.Bir eğitimci böyle olaya fırsat vermemeli.Velileri öğrencileri karşı karşıya getirmeden problemi çözmeli değil mi?
roqi 1 ay önce
hadi beee!! çok biliyorsun sen.
KAYA 1 ay önce
Müdür tam bir amatör.Hiç bir zaman iki taraf okulda karşı karşıya getirilmez.Hele müdür odasında.Okulun rehberlik servisi var,disiplin kurulu var.
Şenol 1 ay önce
Pedagoji eksikliği. Hiç bir zaman tek taraflı öğrenci ile veli karşı karşıya getirilmemeli ve getirilmez. Önce taraflar yalnız dinlenerek doğru bilgiye ulaşılır. Eğer taraflar kabul ederse özür diletilerek uzlaşma yoluna gidilir. Konu hakkında veliye kitle iletişim yoluyla veya veli davet edilerek bilgilendirme yapılabilir. Tecrübe ve yanlış problem çözme tekniği. Liyakat....
Öğrt 1 ay önce
Okullardaki veli zorbalığına kim dur diyecek.
Süper Müdür! 1 ay önce
2014 te uygulanan sendika mülakatları süper müdürleri ortaya çıkardı! Veli mahkemeye yumruk atan karşı veliyi vermiş ilaveten odasına veliyi çağırıp öfkeli veli ile öğrenciyi başbaşa bırakması affedilemez bu konuda mahkemeye verilmeli!
Batu 1 ay önce
Eleştiriyor olabilirsiniz ama
Bir baba olarak düşünğn.Birisi kıxınıza küfrediyor.
Küfür bu çocuklarda sıradan bir olay.Herkes kaldıramaz.
Neden başka bir öğrenciden şikayetçi olunmuyor.
Veliyi de biraz düşünün.Sessiz kalsa çocuğun ettiği küfür yanına kar kalacak.
Kazim KILIC 1 ay önce
Benzer olay 2002 Mart ayında Ankara da bir Lise de olmuştu ve Müdür olarak Polis Veliyı , Erkek öğrenci ile yanyana getirmemiştim.
Ogretmen 1 ay önce
Hatıra mudur olunursa böyle olur. Kendince tarafları uzlastirmaya çalışmış. Bu müdürün yönetici olmaz. Boşuna makamı işgal etmesin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Öğretmenlerin derse önlükle girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Namaz Vakti 28 Mart 2020
İmsak 05:19
Güneş 06:45
Öğle 13:14
İkindi 16:45
Akşam 19:32
Yatsı 20:54