Kamu bankaları emekli maaşlarının yükselmesi sonrasında vites artırarak promosyon ücretlerini revize etti.

EYT kapsamında 2 miyon üzerinde vatandaşların emekli olması ve maaşların yükselmesiyle kamu bankaları kesenin ağzını açtı.

Ziraat Bank, Vakıfbank ve Halkbank promosyon ücretlerini yükseldi. Zamlı maaşa dev zamlı promosyon...

Bankalardan yapılan duyuruya göre;

KAMU BANKALARI EMEKLİYE NE KADAR PROMOSYON VERİYOR?
Sosyal güvenlik kurumunun Kasım ayında tavan promosyon ücretlerinin güncellemesi ile birlikte kamu bankalarının rakamları da güncellenmişti. daha önce en yüksek 750 TL promosyon ödemesi yapan devlet bankaları yeni güncelleme sonrasında bu rakamlar arttırdı. devlet bankalarının emekliye ödediği son promosyon ücretleri şöyle oldu:

Döviz Kurundaki Hareketlilik, Elektronik ve Otomobil İthal Ürün Pazarında Zam Rallisine Yol Açtı Döviz Kurundaki Hareketlilik, Elektronik ve Otomobil İthal Ürün Pazarında Zam Rallisine Yol Açtı

Maaşı 3.500.-TL ye (3.500.-TL hariç) kadar olanlara 3 yıl için toplam 3.000.- TL,


Maaşı 3.500 - 7.500.-TL (7.500.-TL hariç) arasında olanlara 3 yıl için toplam 3.500.- TL,

Maaşı 7.500 – 10.000.-TL (10.000.-TL hariç) arasında olanlara 3 yıl için toplam 4.500.- TL,

Maaşı 10.000.-TL ve üzeri olanlara 3 yıl için toplam 5.000.- TL

3 KAMU BANKASINDAN PROMOSYONA DOPİNG
Promosyon ücretlerini Kasım ayında güncelleyen kamu bankaları emekliye bir müjdeli haber daha vermeye hazırlanıyor. Öncelikle EYT yasasının TBMM'de kabul edilmesi ve hemen ardından da en düşük emekli maaşında artış yapılması ile birlikte tüm bankalar promosyon güncellemesi yapmaya hazırlanıyor. Bu bankalar arasında Ziraat Bankası VakıfBank ve halkbank'ta yer alıyor. Bugüne kadar hep düşük promosyon vermeleri ile bilinen 3 kamu Bankası bu defa kesenin ağzını da açıyor.


Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamayla birlikte en düşük emekli maaşı 5500 TL'den 7.500 TL'ye yükseltilmişti. Bu karar sonrası devlet bankaları başta olmak üzere tüm bankalar harekete geçerek promosyon ücretlerine artış yapmaya karar verdi. 3 kamu bankasının aklında olan yeni promosyon ücretleri de ortaya çıktı. Nisan ayından itibaren devlet bankalarının emekliye en az 10.000 TL promosyon vereceği tahmin ediliyor. Kamu bankaların güncellemeyi en kısa sürede duyuracak.