Rusya’nın saldırılarını sürdürdüğü Ukrayna’nın Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ve Ukrayna halkı Nobel Barış Ödülüne aday olarak gösterildi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus’yanın düzenlediği saldırılarda yaralanan sivilleri tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

Başkent Kiev yakınlarındaki Irpin’de öldürülen ABD’li gazeteci Brent Reno’nun şoförüyle de bir araya gelen Zelenskiy, yaptığı açıklamada, “Vorsel’den tahliyesi sırasında işgalcilerin saldırısı altında kalan Vlosenko ailesi vücutlarıyla siper olarak birbirini koruyordu. Bölgesel savunma savaşçısı, Irpin’de öldürülen ABD’li gazeteci Brent Reno’nun şoförü ve Kiev’in cesur savaşçıları. Hepsi bir şeyde birleşiyor. Ukrayna sevgisi ve inancın boyun eğmez gücü. Acil şifalar” ifadelerini kullandı.

'Cumhurbaşkanı'mıza söz verdim, enflasyonun düşüşünü göreceğiz' 'Cumhurbaşkanı'mıza söz verdim, enflasyonun düşüşünü göreceğiz'

Rusya Ukrayna’ya karşı askeri müdahalesini sürdürürken Devlet Başkanı Zelenski ve Ukrayna halkı da Nobel Barış Ödülü’ne aday olarak gösterildi.