Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, ülkesinin Avrupa Birliği'ne katılımı kapsamında ikinci anketi de teslim ettiğini açıkladı. AB üyeliği konusunda ekiplerin Haziran ayına kadar karar vermesi planlanıyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, ülkesinin Avrupa Birliği'ne katılımı kapsamında ikinci anketi de teslim ettiğini duyurdu.


DHA'nın haberine göre, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile videokonferans yoluyla görüşme yapan Zelenski, anketin ikinci bölümünün AB Ukrayna Delegasyonu Başkanı Matti Maasikas'a iletildiğini belirtti. Zelenski, Leyen'le yaptığı görüşmede, "Bu cevapların da ekibimiz için küçük bir zafer olduğunu düşünüyorum. Avrupa Komisyonu'nun değerlendirmesini ve sonuçlarını bekliyoruz. Bu sonuçların olumlu olmasını istiyorum. Ve bu sonuçların sizin sayenizde daha hızlı sağlanmasını istiyorum" dedi.


HAZİRAN AYINDA KARAR VERİLECEK
Öte yandan Ursula von der Leyen, AB üyeliği konusunda ekiplerin hızlı şekilde çalışacağını ve Haziran ayına kadar karar verilmesinin planlandığını belirtti. Bunun üzerine Zelenski, "Rusya'nın topraklarımızın bir kısmını işgal etmesine karşı aktif olarak çalışan size, Charles Michel'e ve Avrupa Birliği'ne minnettarım" dedi.

Eski AK Parti Milletvekili'nin aracına saldırdılar Eski AK Parti Milletvekili'nin aracına saldırdılar