Gelecek Partisi Eğitim Politikaları Başkanı ve YÖK eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM Başkanlığına yeni atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un tarikat bağlantıların olduğu iddialarına ilişkin "Birkaç yıl içerisinde bir başka yolsuzluğu bekleyelim derim. Çünkü eğer öyle bir bağ varsa o yandaşı olduğu kimseler kendisini böyle bir işe zorlayacaklardır" dedi.

Gelecek Partisi Eğitim Politikaları Başkanı ve YÖK eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM Başkanlığına atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un tarikat bağlantıları olduğu iddialarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Tarikat bağlantısının olduğu iddialarının kaygı verici olduğu belirten Özcan, "Eğer o bilgiler doğruysa gerçekten başka bir yolsuzluğa hazır olmamız gerekir." dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ'dan yeni infaz uygulaması açıklaması Adalet Bakanı Bozdağ'dan yeni infaz uygulaması açıklaması

"Güçlü bir ihtimal"
Özcan, tarikat üyelerinin Ersoy'u yolsuzluğa zorlabileceğini belirterek "Hani birkaç yıl içerisinde bir başka yolsuzluğu bekleyelim derim. Çünkü eğer öyle bir bağ varsa o yandaşı olduğu kimseler kendisini böyle bir işe zorlayacaklardır. Ben ondan eminim, onun da ne kadar karşı koyabileceğini bilmiyorum. Belki de karşı koyar böyle bir şey olmaz ama böyle de bir ihtimal var ve bayağı da güçlü bir ihtimal." diye konuştu.