Yaz tatilinde öğrencilere altın değerinde öneriler: Verimli ve eğlenceli bir tatil için ipuçları! Yaz tatilinde öğrencilere altın değerinde öneriler: Verimli ve eğlenceli bir tatil için ipuçları!

Giresun'un Merkez Mustafa Kemal Ortaokulu'nda yaşanan olayda, oy pusulalarının arkasına basılan mührün ön tarafa yansıdığı tespit edildi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), bu konuda açıklama yaparak oy pusulasının geçerli sayılacağını belirtti.

Türkiye İşçi Partisi (TİP), yaşanan durumu itiraz ederek YSK'ye başvurdu. Yapılan açıklamada, oy pusulasının arkasına basılan mührün ön tarafa yansıması durumunda pusulanın geçerli kabul edilemeyeceği vurgulandı. TİP, YSK'nin 135 sayılı genelgesinin 41/2-ç maddesine atıfta bulunarak, mührün yansımasının diğer adaylar için geçersizlik sebebi olmadığını savundu.

TİP'nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Oy pusulasının arkasına sandık kurulu tarafından basılan mührün ön tarafa mürekkep izi şeklinde yansıması, pusulanın geçersiz sayılmasına sebebiyet vermez. Bu durum 135 sayılı genelgenin 41/2-ç maddesinde açıkça düzenlenmiştir."