Milletvekili aday listesinin şekillendiği aşamada Cumhurbaşkanı Yarmdıcısı Fuat Oktay ve kabinede yer alan bakanların 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adayı olacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı.

Geçtiğimiz haftalarda Yüksek Seçim Kurulu'na sunulan adaylık listelerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dışındaki 16 bakan yerini aldı.

Listelerin ilan edilmesinin ardından muhalefet partileri milletvekili adayı olan bakanların istifa etmesi gerektiğini, istifa etmemeleri halinde adaylıklarının kabul edilmemesi yönünde YSK'ya başvuruda bulundu.

Yunanistan şimdi de "kokoreçi" sahiplendi! Dünyaca ünlü firma lezzet ödülünü Yunanistana verdi Yunanistan şimdi de "kokoreçi" sahiplendi! Dünyaca ünlü firma lezzet ödülünü Yunanistana verdi

Yüksek Seçim Kurulu, söz konu olan başvuruyu inceledikten sonra muhalefetin talebine olumsuz yanıt verdi. YSK tarafından açıklanan ilgili kararda, bakanların atanma usullerinin farklı olması ve Meclis’te yemin etmeleri nedeniyle kamu görevlisi sayılamayacakları belirtildi.