Haziran ayında gerçekleştirilen YKSiçin gözler ÖSYM’den gelecek açıklamalara çevrildi. 3 milyon 243 bin 425 adayın başvurduğu YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih daha önce ÖSYM tarafından açıklanan sınav takviminde belirtilmişti. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları erken açıklanır mı? İşte 2022 YKS’nin açıklanacağı tarih!

Milyonların gözü üniversite sınav sonuçlarında! Haziran ayında gerçekleştirilen 2022 YKS’nin sonuçları bekleniyor. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte milyonlarca aday için üniversite tercih maratonu başlayacak. Gözler ÖSYM’ye çevrilirken adaylar 2022 YKS’nin açıklanacağı tarihi araştırıyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları erken açıklanır mı? İşte 2022 YKS’nin açıklanacağı tarih!

Rusya’dan yeni hamle! Tüm yollar kapandı Rusya’dan yeni hamle! Tüm yollar kapandı

2022 YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin sene başında yayınladığı sınav ve sonuç takvimine göre 2022 YKS sonuçları 20 Temmuz’da açıklanacak. Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercih maratonu da başlayacak. Öğrenciler iyi bir üniversiteye yerleşmek için tercihlerini gerçekleştirecek. Tercih sürecine ilişkin tarih ve kılavuzun da 20 Temmuz’da açıklanması bekleniyor.