YKS sonuç açıklanma tarihi 2022 ne, ÖSYM YKS sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? YKS sonuç açıklanma tarihi merak konusu oldu. ÖSYM tarafından üç oturumda gerçekleştirilen TYT, AYT, YDT sınavları 18-19 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak 2022, YKS sonuçlarının açıklanmasına kaç gün kaldı?

Dershane çıkmazında son nokta. Yargıtay kararını verdi. İşte o karar Dershane çıkmazında son nokta. Yargıtay kararını verdi. İşte o karar

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? ÖSYM YKS sonuç açıklama tarihi sınavların ardından en çok merak edilen konu oldu. TYT, AYT, YDT oturumlarında ter dökecek üniversite sınavına bu yıl 3 milyon 243 bin 425 aday başvurdu. Sınav sürecini atlatan şimdi gözlerini YKS sınav sonuçlarına çevirdi.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2022?

ÖSYM resmi internet sitesi üzerinde yer alan resmi açıklama tarihi 20 Temmuz 2022 olarak yer alıyor. Sonuçların açıklanacağı tarih ÖSYM'nin değerlendirme sürecine göre değişiklik gösterebilir.

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.