YKS sonuçları için araştırmalar hızlandı, öğrenciler gözlerini ÖSYM'den gelecek açıklamalara çevirdi. Haziran ayında, üç oturum şeklinde gerçekleştirilen 2022 YSK’nin sonuçları merakla bekleniyor. ÖSYM YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihi paylaşmıştı. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, sonuçları açıklandı mı, nasıl sorgulanır?

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? 2022 YKS sonuçları yüz binlerce aday tarafından heyecanla bekleniyor. Temel Yeterlilik, Alan Yeterlilik ve Yabancı Dil Testi olmak üzere üç farklı oturumda gerçekleştirilen sınava yönelik araştırmalar arttı. ÖSYM takvimiyle sonuç tarihi belli oldu. Sorgulama ÖSYM AİS (Aday İşlemleri Sayfası) üzerinden yapılacak. Peki, 2022 YKS sonuçları erken mi açıklanacak, ÖSYM üniversite sınavı YSK sonuçlarını ne zaman açıklayacak? İşte  İşte, TYT, AYT, YDT 2022 YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih...

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'den beklentimiz Yunanistan'ı yanlış hesaba sevk etmemesi Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'den beklentimiz Yunanistan'ı yanlış hesaba sevk etmemesi

18 ve 19 Haziran’da yapılan YKS sonuçları açıklanmadı.

2022 YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK, ERKEN AÇIKLANIR MI?

ÖSYM resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre sonuçlar 20 Temmuz 2022 tarihinde erişime açılacak. Erken açıklanacağına dair ise resmi bir açıklama gelmedi.

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.


YKS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ