TOGG Üst Yöneticisi Karakaş, "C segment sedanla ilgili çalışmalarımıza da başladık" dedi.

TOGG (Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu) için Bursa'nın Gemlik ilçesine kurulacak fabrikada çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş'tan yerli otomobil ile ilgili heyecanlandıran bir açıklama geldi.

Karakaş açıklamasında, "C segment sedanla ilgili çalışmalarımıza da başladık." ifadelerini kullandı.

Bakan Özer'den "Okullar Velilerle Kırtasiye Malzemeleri Üzerinden İlişki Kurmasın!" Uyarısı Bakan Özer'den "Okullar Velilerle Kırtasiye Malzemeleri Üzerinden İlişki Kurmasın!" Uyarısı

2 YIL ÖNCE TANITIMI YAPILMIŞTI
C Segment TOGG, lansman etkinliğinde gösterilmiş daha sonra ise çoğunlukla SUV modeller basında yer almıştı.

27 Aralık 2019'da "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması" adıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen tanıtımda "C-SUV", C-Sedan" modellerin özellikleri ilk kez kamuoyuyla paylaşılmıştı. Yaklaşık 2 bin davetlinin katıldığı tanıtımda, araçların tasarımı otomobilseverlerden tam not almıştı.

Türkiye'nin vizyon projelerinden biri olarak görülen "Türkiye'nin Otomobili"nin başlangıçta C segmentinde bir SUV ile piyasaya girmesi, takip eden yıllarda da model sayısını 5'e çıkarması planlandı. Projede, 3 fazdan oluşan yaklaşık 15 yıllık bir yatırım hamlesine yönelik planlar hazırlandı.

İSTANBUL PARK'TA TEST SÜRÜŞÜNE ÇIKMIŞTI
Geçtiğimiz günlerde de otomobilin İstanbul Park'taki test sürüşü görüntüleri heyecan yaratmıştı.