Genel seçimlerin tamamlanmasının ardından konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  ilk önce 'İstanbul' demişti. CHP'nin elinde bulunan iki büyükşehir için hummalı bir çalışma içerisine girdiği öğrenilen AK Parti'nin 2024 yerel seçimlerinde İstanbul'dan göstereceği aday merak konusu oldu.

2019'da Cumhur İttifakı'nın adayı olan Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile girdiği yarıştan istediği sonucu alamadı.  Hem ilk seçim hem de yenilenen diğer seçimde İmamoğlu İBB'nin başkanı olarak seçilmişti.

2024 yerel seçimlerinde İstanbul'u yönetmeye talip olan AK Parti'den adaylık için iki isim öne çıkıyor.

Yeni dönemde görevini Mehmet Özhaseki'ye devreden Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Murat Kurum, İstanbul için bir numaralı aday olarak öne çıkıyor. 

Haluk Levent, Şehit Veteriner Mikail Bozlağan'ın Çocuğunun Eğitim Masraflarını Üstlendi Haluk Levent, Şehit Veteriner Mikail Bozlağan'ın Çocuğunun Eğitim Masraflarını Üstlendi

Diğer adayın ismi olarak da Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu geçiyor. AK Parti kurmaylarının masasında bu iki ismin olduğu konuşuluyor. 2023'ün Kasım ayına kadar adayın belirlenmesi bekleniyor.