Acet bugünkü yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Erdoğan ailesinin ABD'de kurulan bir vakfa TÜRGEV ve Ensar aracılığı ile 1 milyar lira kaçırdığını" öne sürerek kaçmaya hazırlandığını savunduğu iddialarını kritik etti.

Kılıçdaroğlu’nun videosunun kamuoyundan ziyade, özel olarak seçilmiş bir yerlere mesaj vermek için hazırlandığı yazan Acet, “Gerçek sebep ne acaba? Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliğinin CHP’nin Maltepe mitingi için, önceden ‘Gitmeyin’ mesajı yayınlaması mıdır? Siyaset kökenli yeni ABD Büyükelçisinin son bir iki gün içinde, diğer muhalefet liderlerini turlamasına rağmen CHP’nin kapısını çalmaması mıdır, bunun sebebi? Emin değilim.” diye yazdı.

Kılıçdaroğlu’nun 5 dakikalık konuşmasıyla ilgili herkesin, ‘kaçış planı’ üzerinden değerlendirmeler yaptığını, lakin asıl dikkat çekici kısım orası olmadığını yazan Acet şöyle devam etti:

"Devlet içinde bir yerlere bir takım mesajlar veriyor Kılıçdaroğlu. Tehdit mesajları de denebilir bunlar. Çünkü bir süredir yaptığı gibi burada da açıkça bürokratları tehdit ediyor. Ve ilk defa ‘sarı bürokratlar’ diye bir tabir kullanıyor. İki yerde kullanıyor bu tabiri. Önce, 'Sarı bürokratlar! Sizler devleti, kanun dışı talimatlar uygulayarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz' diyor. Biraz daha konuştuktan sonra da, 'Ama size de bir iyilik yapıyorum sarılar. Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin, kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan, küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz' diyerek ikinci kez ‘sarılar’ ifadesini kullanıyor. Kılıçdaroğlu, belli ki, bir şifre veriyor bir yerlere. Ama bu şifrenin siyasi niteliğin ötesine giden birtakım başka yönleri de olabilir. O nedenle, titiz bir şekilde araştırılmalı, Kılıçdaroğlu’nun kimleri ne ile tehdit ettiği ortaya çıkarılmalı.”

Adana'da iki orman yangını Adana'da iki orman yangını


 
 

Acet, yazısının sonunda son dönemde iktidara yönelik eleştirileriyle gündem olan TBMM Başkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği yapan, Adalet ve Kalkınma Partisi kurucularından Bülent Arınç’a seslendi. Acet, “Son günlerde sıklaşan açıklamalarında bütün iğnelerini ve bütün çuvaldızlarını Erdoğan ve AK Parti çevresine batıran Arınç’ın, Kılıçdaroğlu’nun bu tehditlerine dönük söyleyecek hiç sözü yok mu acaba?” diye ifade etti.