ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’un 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıklamasının ardından tartışmaların odağındaki isim haline gelen Yediiklim Yayınevi sahibi Münir Çelik, yaşananlar nedeniyle kendilerinin mağdur olduğunu belirterek “İddia edildiği gibi sorular bize verilmiş değil. Bu yayınevinin tarihinde böyle bir şey yok. Biz burada mağdur olan tarafız” dedi.

KPSS'de soruların sızdırıldığı iddialarıyla tartışmaların odağı haline gelen ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında iki farklı noktada arama yapılan Yediiklim Yayınevi yetkileri Ankara OSTİM’de bulunan merkez binaları önünde basın toplantısı düzenledi.

'Soruların çalındığına' yönelik iddialara yanıt veren Yediiklim Yayınevi sahibi Münir Çelik, kuruma yöneltilen iddiaları reddetti. Soruları geçmiş yıllardaki sorulardan esinlenerek hazırladıklarını kaydeden Çelik, ÖSYM'nin genel kültürden soracağı 120 soru için Yediiklim Yayınevi uzmanlarının özgün sorular hazırladığını dile getirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: 'Tayyip Bey'in tekrar aday olabilmesi Meclisin kararıyla olur' Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: 'Tayyip Bey'in tekrar aday olabilmesi Meclisin kararıyla olur'

'Sorular bize verilmedi'
Yaşananlar nedeniyle 'mağdur olduklarını' öne süren Yediiklim Yayınevi sahibi Münir Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“20 soru aynı çıktı iddiaları asılsızdır. Böyle bir soru yoktur. Hayatın gerçeklerine aykırıdır. İddia edildiği gibi sorular bize verilmiş gibi bir durum olamaz. Yayınevinin tarihinde yok.

Ben mi ÖSYM’den almışım, ÖSYM mi bizden almış siz takdir edin
Biz dönem içinde 120 soru için 100 bin soru hazırlıyoruz. MEB sorularından esinlenerek soru hazırlanıyor. Biz benzer sorular yakalarsak kurum prim yapmış olacak. Yüzlerce yayınevi bunun üzerine kurgulanıyor. Buradaki sıkıntı Türkçe’de paragraf sorusu var. Geçen yıl DGS sınavında sorulmuş. Ben mi ÖSYM’den almışım, ÖSYM mi bizden almış siz takdir edin.