Yavaş, Çamlıdere’de bu yıl 17’ncisi düzenlenen Çukurören Köyü Benli Yaylası Festivali’nde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,

Olumsuz hava koşulları balıkçıları vurdu: Balık fiyatları yükseldi Olumsuz hava koşulları balıkçıları vurdu: Balık fiyatları yükseldi

Yavaş, Çamlıdere’de bu yıl 17’ncisi düzenlenen Çukurören Köyü Benli Yaylası Festivali’ne katıldı. Yavaş, “Birkaç köyün ortak merkezi olan bu yaylada, uzun yıllardır; hem buradan büyük kentlere gitmiş insanların tekrar buraya gelerek kaynaşması hem de köylerin birbiriyle irtibatının sağlamak açısından son derece anlamlıdır” dedi.

Çukurören Köyü 17’inci Benli Yaylası Festivali’ne katılmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Yavaş, festivalin uzun yıllar boyunca devam etmesini istediğini belirtti. Yavaş, şunları söyledi:

“Bizler ülkemiz için ölürüz, ülkemizi çok severiz. Ancak ülkeyi sevmek demek sadece sınır boylarında savaşmak, nöbet beklemek değildir. Kendimize ait Cenab-ı Allah’ın bize bahşettiği bütün değerlere sahip çıkmak, onu korumak, kollamak asıl vatanseverliğin en önemli göstergesidir. Ayrıca birkaç köyün ortak merkezi olan bu yaylada, uzun yıllardır; hem buradan büyük kentlere gitmiş, yerleşmiş insanların tekrar buraya gelerek kaynaşması hem de köylerin birbiriyle irtibatının sağlamak açısından son derece anlamlıdır. Bu festivalin ilelebet sürmesi dileğiyle bu organizasyonda emeği geçen dernek başkanımıza muhtarlarımıza, katılan herkese sevgi saygılarımı sunuyorum." (ANKA)