Geçtiğimiz günlerde İsveç'in başkenti Stockholm'de Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilen Kur'an-Kerim'e saldırının ardından bu defa Hollanda'nın Lahey kentinde provokatif bir eylem gerçekleşleşti. Yapılan provokatif eylemin ardından Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, yapılan saldırıyı şiddetle kınadı. Avrupa'nın bu gidişe dur demesi gerektiğini belirtti.

Bugün de Dışişleri Bakanlığı, Hollanda'nın Ankara Büyükelçisinin çağrıldığını, ilgili eyleme tepki gösterildiğinin bildirildiğini açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

"Hollanda’nın Lahey kentinde İslam düşmanı bir şahsın 22 Ocak'ta kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i hedef alan aşağılık saldırısını en güçlü şekilde lanetliyoruz.

İsveç'in ardından bu kez Hollanda'da yaşanan ve kutsal değerlerimize hakaret eden ve nefret suçu içeren bu alçak eylem, İslam düşmanlığının, ayrımcılığın ve yabancı düşmanlığının Avrupa'da artık sınır tanımadığının açık ilanıdır.

Bu eylemler sadece Müslümanların değil, tüm insanlığın temel hak ve özgürlüklerini, manevi değerlerini ve toplumsal hoşgörüyü doğrudan hedef almakta; ayrıca bir arada barış içinde yaşama kültürünü zedelemektedir.

İstanbul'a kar yağışı için saat verildi. İstanbul'un bu bölgelerinde yağış başladı... İstanbul'a kar yağışı için saat verildi. İstanbul'un bu bölgelerinde yağış başladı...