Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp, beta versiyonunu yayımladığı güncelleme ile mesajlara tepki verilebileceğini duyurdu.

Dünya çapında yaklaşık 1,6 milyar kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. Beta versiyonu dağıtıma çıkan güncellemeyle birçok uygulamada olan özellik WhatsApp’a da gelecek. Anroid kullanıcıları için 2.21.24.8 Beta versiyonu dağıtıma sokan WhatsApp’ta mesajlara tepki vermek mümkün olacak. Yani artık bir mesaja cevap vermek yerine sadece mesajı beğenebilirsiniz. Meta (Facebook’un yeni adı) çatısı altındaki WhatsApp’taki bu güncellemenin ne zaman herkese açılacağı belli değil. Buna benzer bir özellik Facebook ve Instagram’da da bulunuyor.

YEDEKLEME DAHA GÜVENİLİR HALE GELECEK

Whatsapp bazı kullanıcılar tarafından güvenlik açığı olarak değerlendirilen uygulamada değişikliğe gidiyor. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta mesajlar uçtan uca şifreleme yöntemiyle korunuyordu. WABetaInfo sitesinde yer alan habere göre, ‘gizlilik’ ayarlarında yeni bir düzenlemeye gitme kararı alan WhatsApp, Android ve iOS’te beta olarak bir özelliği kullanıma sundu. WhatsApp’ı 2014 yılında satın alan Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre perşembe gününden itibaren bazı kullanıcılar yeni yedekleme özelliğine erişebilecek. Yani Google Drive’a ya da Apple iCloud’a yedeklenen görüşmeler de artık uçtan uca şifrelenecek. Güncelleme zaman içerinde tüm kullanıcılar açılacak.

Sözleşmeliye kadro geldi! İşte adım adım kadro detayları! Sözleşmeliye kadro geldi! İşte adım adım kadro detayları!

SON GÖRÜLMEDE DEĞİŞİKLİK

Güncellemeyle birlikte WhatsApp kullanıcıları, son görülme özelliğini 4 farklı şekilde kullanabilecek. ‘Herkes’, ‘Kişilerim’ ve ‘Kimse’ dışında ‘Kişilerim hariç’ seçeneği de kullanıcılara sunulacak.
Bu ‘kara liste’ye eklediğiniz kişiler, son görülme saat ve tarihinizi göremeyecek.

Henüz bu özelliklerin tüm kullanıcılar için ne zaman devreye gireceği hakkında net bir bilgi bulunmuyor.