WhatsApp, kullanıcıların kişilerine kısa video mesajları göndermelerine olanak sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özellik, WhatsApp iOS beta sürümünde (23.6.0.73) test ediliyor. Kullanıcılar, kamera butonuna dokunarak 60 saniyeye kadar video mesajları kaydedip gönderebilecek. Bu özellik, WhatsApp'taki mevcut sesli not özelliğine benzer şekilde uçtan uca şifreleniyor ve sadece kullanıcının kişileri tarafından görülebiliyor. WhatsApp, videolu mesaj özelliğini ne zaman kullanıma sunacağı konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Jüpiter 59 yıl aradan sonra Dünya'ya en yakın geçişini yapacak Jüpiter 59 yıl aradan sonra Dünya'ya en yakın geçişini yapacak

Video mesaj işte bu şekilde görünecek:

Windows uygulaması da artık daha hızlı

WhatsApp, mesajlaşma platformunu geliştirmeye devam ediyor. En son güncellemeyle grup sohbetleri daha kolay hale getirildi ve otomatik olarak kapatılan eski gruplar da silinecek. Ayrıca, masaüstü uygulamalarının hızını artırmak için Windows uygulaması da güncellendi. WhatsApp, kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşaması için sürekli olarak özelliklerini güncelliyor ve geliştiriyor.