WhatsApp iki yeni özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İşletmeler için sohbet anketi imkanı getiriliyor. Öte yandan gruplardan sessizce ayrılmak ve çevrimiçi durumunu gizlemek gibi özellikler de yolda.

Kullanıcı gizliliğini artırmak isteyen şirket WhatsApp kullanıcılarına numaralarını gizleme imkanı sunacak. WhatsApp'ın tek seferlik fotoğraf gönderiminde ekran görüntüsü almayı de engelleme üzerinde çalıştığı belirtilmişti. WhatsApp İşletme uygulamasını çıkardıktan sonra işletme sahiplerine yönelik bir dizi yeniliği de kullanıma açmaya başladı. İşletmeler için sohbet anketi imkanı getiriliyor. İsterseniz bir işletmeyle etkileşime girdikten sonra aldığınız hizmeti değerlendirebileceksiniz. Bir işletme hesabıyla etkileşime geçerken numaranızı gizleyebileceksiniz. Bu geliştirmeyle işletmelere geri bildirim sağlanacak.

Kılıçdaroğlu'nu zora sokan "başörtüsü hamlesi yap" fikrini veren siyasetçi kim? Kılıçdaroğlu'nu zora sokan "başörtüsü hamlesi yap" fikrini veren siyasetçi kim?

Gruplardan sessizce ayrılmak ve çevrimiçi durumunu gizlemek gibi özelliklerin geliştirildiği daha önce sızmıştı. Yakın zamanda bu iki özelliğin tüm kullanıcıların erişimine sunulması bekleniyor.

WhatsApp son olarak tek seferlik paylaşımlara ilişkin yeni bir adım atıyor. Güvenlik kurallarını sertleştiren WhatsApp sadece bir kere görüntülenecek mesajlar özelliğini geliştirmişti. Ancak bu uygulamanın da bir güvenlik açığı bulunuyordu. Siz karşınızdakine tek sefer görmesi için fotoğraf atsanız bile sistem ekran görüntüsü almayı engelleyemiyordu. Bu da amacın dışına çıkmak anlamına geliyordu.

Yakında yapılacak geliştirmeyle tek seferlik mesajlar açıldığında telefonun ekran görüntüsü alma özelliği devre dışı kalacak. Dünya genelinde kullanılan WhatsApp geçtiğimiz yıllarda gönderilen mesajların silinebilmesine imkan tanımıştı.