VGM burs sonuçları gözler yapılacak açıklamaya çevrildi. Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları 15 Kasım’da sona ermişti. Peki, VGM burs sonuçları açıklandı mı? VGM burs sonuçları ne zaman açıklanır? İşte VGM burs başvuru sonucunun açıklanacağı tarih…

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları 15 Kasım’da sona ermişti. Üniversite öğrencilerinin gözü kulağı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden gelecek açıklamaya çevrildi. Peki, VGM burs sonuçları açıklandı mı? VGM burs sonuçları ne zaman açıklanır? İşte VGM burs başvuru sonucunun açıklanacağı tarih…

2021 VGM BURS SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün "sıkça sorulan sorular" başlıklı bölümünde "Yükseköğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumundan (KYK) Burs Almak Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan Yararlanmaya Engel Midir?" sorusuna verilen yanıtta "Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (e) fıkrasına göre kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler yükseköğrenim bursundan yararlanamaz. Bu nedenle “Kurumumuz Burs Başvuru Sonuçları”, KYK’nın burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulmaktadır. " ifadeleri yer aldı.

Bu bilgilere göre yükseköğrenim VGM burs başvuru sonuçları KYK burs sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek. KYK sonuçlarının ise ne zaman açıklanacağı hakkında henüz bir duyuru yapılmadı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy: Rusya tahıl anlaşmasını bozmaya hazırlanıyor Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy: Rusya tahıl anlaşmasını bozmaya hazırlanıyor

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Geçtiğimiz yıl VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 21 Kasım tarihinde açıklanmıştı.

2021 VGM YÜKSEKÖĞRETİM BURS SONUÇLARI SORGULAMA

VGM ORTAÖĞRENİM BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

VGM ortaöğrenim burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Geçtiğimiz yıl VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 21 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Ancak konu hakkında açıklama henüz gelmedi.

VGM BURSU NE KADAR?

2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmiştir.