Türkiye'nin bölge ülkeleri ile normalleşme politikası kapsamında Ankara ile Riyad arasında yeni bir dönem başladı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın nisan ayında ziyaret ettiği Suudi Arabistan temasları kapsamında görüştüğü Veliaht Prens Muhammed Bin Selman bugün Türkiye'ye iade-i ziyaret gerçekleştirecek.

Prens Selman geniş bir heyetle Ankara'ya gelecek. BaşkanErdoğan ve Veliaht Prens Selman Beştepe'de başbaşa ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirecek. Ziyaret kapsamında enerji, savunma sanayi ve tarım alanlarında anlaşmalar imzalanması bekleniyor.

Veliaht Prens Selman'ın ziyareti öncesi öncü heyetler Türkiye'ye geldi. Prens Selman Türkiye ziyareti öncesinde Mısır ve Ürdün'e gitti. Ankara'da gerçekleşecek görüşmelerde de ikili ve bölgesel konuların yanı sıra sağlık, enerji, gıda güvenliği, tarım teknolojileri, savunma sanayi, finans, ticaret, turizm, müteahhitlik, gayrimenkul gibi kritik alanlarda anlaşmalar imzalanması planlanıyor.

Rusya Devlet Başkanı Putin: Kuzey Akım'ı Angola-Saksonlar patlattı. Rusya Devlet Başkanı Putin: Kuzey Akım'ı Angola-Saksonlar patlattı.

BETÜL USTA