Birgün önce HAK-İŞ Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temmuz ayında yapılacak düzenlemeyle en düşük memur maaşının 22 bin lirayı bulacağını açıklamıştı.

Kritik MGK toplantısından "Suriyeli mültecilerin geri dönüşü" ile ilgili açıklama Kritik MGK toplantısından "Suriyeli mültecilerin geri dönüşü" ile ilgili açıklama

Bu açıklamanın hemen ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, twiter hesabından: “Mücadelemiz sonuç vermiş. Cumhurbaşkanımız memuru sevindirmiştir.” açıklamasıyla yapılacağı vadedilen memur maaş zammını sahiplenmişti.

Ali Yalçın, kendi adıyla tüm üyelere mesaj atmış ve bunun kendi kazanımları olduğu algısını yaratmıştı. Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların şube başkanları da sosyal medya hesaplarından whatsapp durumlarına kadar bu paylaşımı çoğaltarak yaymışlardı.

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, NTV Televizyonuna verdiği özel röportajda durumun Ali Yalçın’ın iddia ettiği gibi olmadığını, yapılacak olan zammın memur konfederasyonlarının talepleriyle bir ilgisinin olmadığını üstüne basarak tekraren söyledi. Vedat Bilgin, bu açıklamasıyla Ali Yalçın’ı yalanlamış oldu.

İşte o açıklama...