Son dönemde doların hareketlenmesi, elinde doları olan ve dolar almaya niyeti olan yatırımcıların ne yapacaklarını düşündürüyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, son zamanlarda yaptığı dolar yorumlarıyla dikkat çekiyor. Geçer, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile birlikte doların 40 TL'ye kadar yükselebileceğini öngördü.

MHP seçime, amblem ve adaylarıyla katılacak! MHP seçime, amblem ve adaylarıyla katılacak!

Dolar kuru uzun süredir 18 TL seviyesinde seyrediyordu, ancak Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketi ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz indirimi ile birlikte dolar yeniden hareketlenmeye başladı. Bu nedenle, yatırımcılar ve vatandaşlar doların gidişatını yakından takip ediyorlar.

DOLARI OLAN SATMASIN

Selçuk Geçer, dolar yatırımı yapanların satmaması gerektiğini belirterek. Bazı yatırımcıların panik yaparak ellerindeki dolarları satmaya çalıştığını söyleyen Geçer, bu durumun büyük bir hata olduğunu vurguluyor. Geçer'e göre, elinde doları tutanlar uzun vadede büyük kazançlar elde edebilirler.

Geçer ayrıca, seçim sonrasında doların hızlı bir yükseliş trendi içine gireceğini öngörüyor. Dolar yatırımı yapmış kişilerin ve uzun vadede bekleyenlerin kazanacağını belirten Geçer, dolar kurunun 36 TL ile 40 TL arasına gelebileceğini tahmin ediyor. Ancak, Geçer'in bu tahminlerinin yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmekte fayda var.