1968 yılından beri baklava sektöründe bulunan Dinçerler kardeşlere ait olan ve 19983 yılında ilk dükkanı açılan, Türkiye genelinde 39 şubesi olan Hacı Sayid baklavaları konkordato talep etti.

Hacı Sayid Gıda Pazarlama San. Tic. A.Ş, 70 şubeli Gloria Jean's'in bağlı olduğu Grup Dnc Gıda San. ve Tic. Aş ve Rumeli Tatlıcılık Süt Ürünleri ile bu şirketlerin sahipleri Burhan Dinçerler, Mehmet Dinçerler ve Muhammet Dinçerler adına Bakırköy Ticaret Mahkemesi'nde konkordato davası açıldı.

Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Burhan Dinçerler ve Mehmet Dinçerler tarafından 1 Mart tarihinde açılan konkordato davasında şirketlerin mali darboğaza girdiği, konkordato kararı verilmesi halinde yeniden etkin şekilde faaliyetlerin sürdürülebileceği kaydedildi.

Bakırköy Ticaret Mahkemesi'nde başvuruyu değerlendiren mahkeme, davacı şirket ve kişilere yönelik 3 aylık geçici mühlet verdi. Mahkemenin verdiği 6 Mart tarihli tedbir kararı ile davacılara yönelik bir icra takibi yapılamayacak.

"Hatay'da herkes göçük altında..." "Hatay'da herkes göçük altında..."

1968 yılından beri baklava sektöründe bulunan Burhan ve Mehmet Dinçerler kardeşler, 1983 yılında Hacı Sayid adı altında ilk dükkanlarını açtı. Şirinevler'de acılan 20 metrekarelik ilk dükkanda işlerini büyüten aile, sektörün önemli markalarından biri oldu. Çok sevdikleri ve saygı duydukları büyük dedelerine ithafen dükkana onun adını verdiler.