İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) personel yemek fiyatlarına yüzde 100 zam yapıldı. Türk Eğitim-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, gelen zamma tepki gösterdi.

Bakan Soylu: Suriyeli göçmenlerle, kaçak göçmenleri karıştırmak yanlıştır Bakan Soylu: Suriyeli göçmenlerle, kaçak göçmenleri karıştırmak yanlıştır

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) personel yemek fiyatlarına yüzde 100 zam yapıldı. Ancak personel maaşlarına enflasyonla birlikte yüzde 30 zam uygulandı.

Üniversitede örgütlü olan sendikaların temsilcileri ve üniversite çalışanları duruma tepkili. Cumhuriyet’ten Rengin Temoçin’e konuşan Türk Eğitim-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, “Yemeklere yapılan zamları doğru bulmuyoruz. Şu anda memurların alım gücü çok zayıf. Böyle bir tavır sergilemeleri doğru değil” dedi.


İTÜ’de çalışan ve ismini vermek istemeyen bir personel ise “Bazı arkadaşlar yemeğe bile gidemiyor. Yemekler 8 liraydı, bir anda16 lira oldu. 12 liralık bir başka menünün fiyatı ise 20 liraya yükseldi” ifadelerini kullandı.