Yaklaşık 2.5 ay kadar önce Sakarya’da yaşanan olayda minibüs şoförü Serdar Serkan Y., İstanbul'da üniversite öğrencisi olan ve ailesini ziyarete Sakarya’ya gelen M.K.’nın minibüse binmesi ve ardından minibüste tek başına kalmasının akabinde cinsel saldırıda bulunmak istedi.
Şoför Serdar Serkan Y. Üniversite öğrencisinin yalnız kalmasını fırsat bilerek kapıları kilitleyip arabayı durdurmuş ve ardından genç kıza cinsel saldırıda bulunmak istemiştir.

Son Dakika, NATO'ya üyelik onay bekleyen İsveç'ten Depremzedelere milyarlarca euro yardım! Son Dakika, NATO'ya üyelik onay bekleyen İsveç'ten Depremzedelere milyarlarca euro yardım!

Kızın minibüs şoförüne direnmesinin ardından çıkan arbedede genç kız kaçarak saldırıdan kurtulmuş ve bunu ailesine anlatmıştır. Şikayetçi olunmasının ardından minibüs şoförü Serdar Serkan Y. Tutuklanarak cezaevine konmuştur.
Sanık Serdar Serkan Y. için hazırlanan iddianamede savcı, minibüs şoförü Serdar Serkan Y.’nin 'Cebir ve tehdit kullanarak cinsel saldırı amacıyla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan 9 yıl ya da 10 yıl 6 ay hapis, 'Tehdit' suçundan ise 9 aydan 2 yıla kadar hapis dahil toplam 12 yıl 6 ay hapis istemi talep edildi.