Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, daha önce yaptığı çağrıyı geri çekerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a aday oluması yönündeki talebini iptal ettiğini duyurdu. Daha önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na adaylık çağrısında bulunmuştu. Ancak sonrasında Özdağ da çağrısını yineleyerek yurttaşları pazar günü Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin önüne çağırmıştı. Bunun akbinde İmamoğlu ve Yavaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yer alacaklarını duyurmuştu. Ancak bu gelişmenin ardından Özdağ adaylık çağrısını geri çektiğini açıkladı.

Sıcaklıklar rekor seviyede düşecek! Ankara'da eksi dereceler görülecek... Sıcaklıklar rekor seviyede düşecek! Ankara'da eksi dereceler görülecek...

HAYAL KIRIKLIĞI VE İHANET

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Özdağ bir video yayınladı. Videoda, 

“Türk halkına çağrıda bulunduk. Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde (pazar günü) toplanarak Mansur Yavaş’ı göreve davet edin dedik. Halk kendi adayını göstersin istedik. Ne yazık ki Mansur bey halkın bu talebini göstermesini beklemeden, esas bağlılığını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türk milletine göstermesi gerekirken göstermedi ve Kemal Kılıçdaroğlu’na bağlılığını bir kez daha ifade etti. Biz de dünkü davet geri çekiyoruz. Buradan sayın Mansur Yavaş’a sesleniyorum. Size duyulan güvene, sevgiye ihanet etmeye hakkınız yoktur. Gerçekten büyük bir hayal kırıklığı yaratıyorsunuz keşke böyle yapmasaydınız.”

sözleriyle Yavaş'a yüklendi.