Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle gençlere hediye edecekleri ODAK2023 yazılımı hakkında bir açıklama yaptı. Yıldırım, yazılı açıklamasında ODAK2023'ün gençlerin daha hızlı okumasına yardımcı olacağını belirtti.

ODAK2023'ün gençlerin okuduklarını daha iyi anlamalarını ve lise ve üniversiteye giriş sınavlarında büyük bir avantaj elde etmelerini sağlayacağını vurgulayan Yıldırım, Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladığını ifade etti. Ayrıca, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlere rahmet ve minnetle anılarını sundu.

Burdur'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı Burdur'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı

ODAK2023, Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan ve "Yapay Zeka İçeren Dikkat, Odaklanma, Anlayarak Hızlı Okuma Yazılımı" olarak tanımlanan bir yazılımdır. Bu yazılım, 100 bin gence hediye edilecek ve başvurular "https://ulkuocaklari.org.tr" adresi üzerinden yapılabilecektir.