Ukrayna'dan yapılan açıklamaya göre Rusya, Kramatorsk'taki tren istasyonunu roketlerle vurdu. Alınan ilk bilgilere göre istasyonda siviller vardı. Ukrayna Devlet Demiryolları'ndan yapılan açıklamada, saldırı nedeniyle 30'dan fazla kişi öldü, 100 kişi de yaralandı.

SİVİLLERİN TAHLİYESİ SÜRÜYOR

Ukrayna Devlet Demiryolu açıklamasının yaptığı son dakika açıklamasında tren istasyonuna 2 Rus roketi isabet etti. Bombardıman altındaki istasyondan sivillerin tahliyesi sürüyor.

Son dakika| Ukrayna’dan flaş açıklama: Rusya sivillerin olduğu tren istasyonunu vurdu

BÖLGEYİ TERK ETMEYE ÇAĞRI

Ukraynalı yetkililer, Rus kuvvetlerinin yeni bir taarruz için yeniden toplandıklarını ve Moskova'nın Ukrayna'nın Donbas olarak bilinen ve Rusya ile sınırı olan doğu kesiminde olabildiğince çok toprak ele geçirmeyi planladığını söyledi. Bazı bölgelerdeki yerel yetkililer, hala mümkün ve nispeten güvenli iken sivilleri bölgeyi terk etmeye çağırıyor.

"PANİK VE KORKU EKMEK İSTİYORLAR"

Donets Valisi Pavlo Kyrylenko, roketlerin düştüğü sırada binlerce kişinin istasyondan olduğu söyledi. Yaptığı açıklamada, "Ruslar nereye nişan aldıklarını çok iyi biliyorlardı. Panik ve korku ekmek istiyorlar." dedi.


GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

Ayrıca Vali, bavul yıpınları ve diğer bagajların yanında yatan cesetlerin görüntüsünü de sosyal medya hesabından paylaştı.

RUSYA'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Rusya tarafından yapılan açıklamada, Donetsk bölgesinde tren istasyonunda Ukrayna ordusuna giden silahların vurulduğu ifade edildi. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Donetsk bölgesindeki bazı tren istasyonlarında Ukrayna birliklerine gelen silahları ve Odessa'daki yabancı paralı savaşçı hazırlık merkezini vurduklarını bildirdi.

EYLEMLERE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Konaşenkov, Ukrayna'daki savaşta Rus askeri birliklerinin eylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna'daki hedeflere yönelik havadan yüksek hassasiyetli roketler kullandıklarını bildiren Konaşenkov, Donetsk bölgesindeki Pokrovsk, Slavyansk, Barbenkovo tren istasyonlarında Donbas'a Ukrayna birliklerine gelen askeri teçhizat ve silahları imha ettiklerini söyledi.


 

"HAZIRLIK MERKEZİ VURULDU"

Konaşenkov, "Bastion kıyı füze sisteminden atılan yüksek hassasiyetli roketlerle Odessa'nın kuzeydoğusundaki Krasnoselka yerleşim birimi civarında bulunan yabancı paralı savaşçıların toplanma ve hazırlık merkezi vuruldu." ifadelerini kullandı.

"81 UKRAYNA ASKERİ NESNESİ YOK EDİLDİ"

Feci Kaza! Temizlik yaparken 11. Kattan Düştü... Feci Kaza! Temizlik yaparken 11. Kattan Düştü...

Rus hava savunma sistemlerinin 2 helikopter ve 5 insansız hava aracını da vurduğunu kaydeden Konaşenkov, bir günde 81 Ukrayna askeri nesnesinin yok edildiğini aktardı. Konaşenkov, "Bugüne kadar Ukrayna ordusuna ait 97 helikopter, 421 insansız hava aracı, 228 hava savunma füze sistemi, 2 bin 19 tank ve zırhlı araç, 223 çok namlulu roketatar, 874 obüs ve havan topu ile 1917 özel askeri araç yok edildi." bilgisini verdi.