Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken dikkat çekici bir açıklama Kiev tarafından geldi... Ukraynalı yetkililer, Ukrayna heyetinin bugün Türk yetkililerle askeri-teknik iş birliğini görüşmek üzere bir araya geleceğini duyurdu.

Ukraynalı müzakereci David Arakhamia, Rusya ile görüşmeler gerçekleştirmek için İstanbul’a gelen Ukrayna heyetinin “askeri-teknik” işbirliğini görüşmek üzere bugün Türk yetkililerle bir araya geleceğini söyledi.

'Bedelli askerlik' torba teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi 'Bedelli askerlik' torba teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Türkiye Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana iki ülke arasında arabuluculuk yapmaya çalışıyor. Geçmişte Rusya ile enerji, ticaret ve savunma alanlarında işbirliği yapan Türkiye’nin Kiev’e Bayraktar TB-2 insansız hava araçlarını (İHA) satması Moskova’nın tepkisine yol açmıştı.

Öte yandan Ukraynalı müzakere heyetinde yer alan Mihailo Podolyak da Rusya ile dün İstanbul’da gerçekleşen barış görüşmelerinden sonra gidişattan iyimser olduğunu söyledi. Podolyak ayrıca Rusya’nın askerlerini 23 Şubat’taki sınırlara çekmesi sonrasında yapılacak referandum ile birlikte barış anlaşmasının oylanacağını da belirtti.