Yapılan kaynak araştırmaları sonucu,78 il de 76.485 ücretli öğretmen görev yapmaktadır.Bu sayı içerisinde İstanbul gibi bir çok büyükşehir yer almamakla birlikte İstanbul için tahmini ücretli öğretmen sayısı 25.000'i bulmakta.Ücretli öğretmenlik bilindiği üzere doğum izni,askerlik gibi çeşitli izin kullanan öğretmenlerin yerine; ders karşılığı, görev yaptıkları süre boyunca maaş alan öğretmenlerdi lakin artık görüyoruz ki bu sistem amacının dışına çıkmış durumda.

Sayıştay verilerine göre binlerce öğretmen açığı ve atama bekleyen öğretmen varken eğitim fakültesi mezunu olmayan kaldı ki lisans mezunu dahi olmayan insanlar,eğitim de tasarruf adı altında ücretli öğretmenlik yapıyor.

7. Yargı Paketi TBMM'de kabul edildi. HAGB Kararından İcraya kadar birçok düzenleme var. 7. Yargı Paketi TBMM'de kabul edildi. HAGB Kararından İcraya kadar birçok düzenleme var.

Buradan çocuklarına gözü gibi  bakan sayın velilere seslenmek gerekirse  çocuklarını kimlere emanet ettiğini iyi araştırmalarını tavsiye ederiz.