Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem, maalesef onlarca ilimize yıkıcı manada hasar verdi. Bu süreçte arama kurtarma ekipleri yoğun çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 
Dünya devletlerinden de deprem bölgelerine destekler ulaştırılması sürerken, vatandaşlar için bu süreçte en büyük problem iletişim konusu olmakta. GSM operatörleri desteklerini olağanca göstermeye devam etseler de tam manada destek için yüzlerce Türksat haberleşme uyduları deprem bölgelerine hizmet etmeye başlamış durumda.
Türksat Saha Koordinatörü Hüseyin Erçin, "Şebeke problemleri yaşandığından dolayı uydu üzerinden internet hizmeti sağlıyoruz. Hatay'da Jandarma İl Koordinasyon Merkezi'nde internet hizmetini sağlıyoruz." ifadelerinde bulundu.
Deprem bölgesindeki illerde Türksat ekiplerinin ilgili çalışmalarına devam ettiğini bildiren Erçin, "İnternet ihtiyacı olan kurumlarımız olursa valiliklere ulaşabilirler. Valiliklerimizde irtibat bilgilerimiz var. İnternet ihtiyacı olan tüm her yere ekiplerimiz hazır durumda beklemektedir." diye söz etti.
Türksat tarafından sunulan yeni bir duyuruda ise şunlar kaydedildi:
“Türksat AŞ tarafından arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak ve bölgedeki haberleşme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla deprem bölgesine 250 adet uydu haberleşme terminali gönderilmiş; ekiplerimizce Hatay ve Kahramanmaraş illerimizde AFAD koordinasyonnunda kurulumlar başlatılmıştır. Bugün ayrıca 500 adet uydu haberleşme terminali ve 500 adet wifi erişim cihazı bölgeye sevk edilmiştir.''

Artık maziye karışıyor, Yusufeli'nin eski yerleşimi sular altında... Artık maziye karışıyor, Yusufeli'nin eski yerleşimi sular altında...