Türkiye'deki sığınmacıları göndereceğini söyleyen Ümit Özdağ'ın yardımcısına ait şirketin yabancılara ev satışı yaptığı ortaya çıktı.

Türkiye'deki sığınmacılara karşı ırkçı söylemleriyle gündemden düşmeyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın yardımcısı Salih Zeki Altun’un şirketi OFTON İnşaat'ın sığınmacılara oturma izni sözü karşılığında ev sattığı iddia ediliyor.

AK Parti'den asgari ücret zammına ilişkin dikkat çeken açıklama: Herkesi tatmin edecek AK Parti'den asgari ücret zammına ilişkin dikkat çeken açıklama: Herkesi tatmin edecek

BABASI DA YABANCILARA EV SATIŞININ ÖNÜNÜ AÇAN İSİM

Sığınmacıları Türkiye'den göndereceğini söyleyen Özdağ'ın partisinde Genel Başkan Yardımcısı olan Salih Zeki Altun'un aile şirketi olan ve kendisinin de yönetim kadrosunda isminin bulunduğu OFTON İnşaat'ın sahibi (babası) İsmail Hakkı Altun'un da yabancılara ev satışının önünün açılması için öncü olan isim olduğu öğrenildi. 

yZAQ0_1663604680_5941

ARAPÇA TANITIMLAR

OFTON İnşaat'ın reklamlarında da Arapça tanıtımlar yapıldığı görülüyor.

Ayrıca OFTON inşaatın yaptığı Elysium konutlarının yabancılara satılabilmesi için Muhammad al-Halabi ile tanıtım yaptığı video da ortaya çıktı. 

IIgCO_1663604688_3373

"TÜRK VATANDAŞLIĞINA UYGUNDUR"

Tanıtımda "Dolar ile değil TL ile satıyorlar. Türk vatandaşlığına uygundur." cümlelerinin yer alması dikkat çekti. 

YABANCILARA HİZMET VEREN EMLAK OFİSİ

Muhammad al-Halabi'nin emlak ofisine baktığımızda ise yabancılara hizmet vermek için kurulduğu görülüyor.