Kahramanmaraş’ta gerçekleşmiş olup tüm Türkiye’yi yasa boğan iki büyük depremin ardından arama kurtarma faaliyetleri ve yardım çalışmaları canla başla devam etmekte. Televizyon Yayıncıları Derneği’de “Türkiye tek yürek” sloganı altında bir yayın yapıp bağış toplayacaklar.

Emeklilerin maaş zammı tamam! Sıra promosyonda... Emeklilerin maaş zammı tamam! Sıra promosyonda...

Yapılan açıklamaya göre,
“6 Şubat depremi binlerce insanımızı hayattan kopardı. Binlerce binayı yıktı. Ancak içimizdeki birlik beraberlik ve gönül köprüsünü yıkamadı. Her ölüm haberinde hepimiz öldük. Her kurtuluş haberinde hep birlikte sevindik.
Ve tam da şimdi 85 milyon tek yürek olma zamanı. Bu kara günlerde yine birbirimize ilaç olacağız. Birbirimize daha sıkı sarılacağız, daha fazla kenetleneceğiz. Yaralarımızı sarabilmek için hep birlikte seferber olacağız. Toplum olarak kalplerimizin aynı attığı bu günlerde Türkiye’nin medya kuruluşları olarak “Türkiye tek yürek” sloganıyla bir araya  geliyoruz. 15 Şubat Çarşamba gecesi saat 20.00’de Televizyon Yayıncıları Derneği olarak yaraları sarmaya katkıda bulunmak için bir yardım gecesi düzenleme kararı aldık.

Çağrımıza yanıt veren ATV, KANAL D, STAR, SHOW, TV8, FOX, TRT ve KANAL 7 televizyonlarının katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek yardım kampanyası programı tüm kanallar tarafından ortak yayınla izleyiciye ulaştırılacaktır. Yayınlamak isteyen tüm yerli ve yabancı medya kuruluşlarıyla da frekans paylaşılacaktır. Gecede yapılan yardımlar Kızılay ve AFAD’ın hesaplarında toplanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Başımız sağ olsun Türkiye.