Milyonların gözü kritik toplantıda! Başkan Erdoğan kararları açıklayacak Milyonların gözü kritik toplantıda! Başkan Erdoğan kararları açıklayacak

Türkiye'de hava şartlarının soğuk geçtiği şu günlerde vatandaşlar ne zaman yaz gelecek sorusunun cevabını aramaya devam ediyor. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından paylaşım yaparak hava raporu hakkında yorumlarda bulundu. İşte detaylar...

Türkiye'de vatandaşlar yaz mevsiminin ne zaman başlayacağı hakkında hala meraklılar ve son hava durumu raporlarına göre Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası nedeniyle bazı bölgelerde kar yağışı ve İstanbul'da ciddi yağışlar yaşandı.

Ancak, meteoroloji uzmanları önümüzdeki günlerde yağış beklemediklerini ve mayıs ayı boyunca aralıklarla yağışların devam edeceğini söylüyorlar. Ayrıca, Kerem Ökten gibi bazı uzmanlar 3 Mayıs Çarşamba gününden itibaren yaz mevsiminin ayak seslerinin hissedileceğini ve sıcaklıkların artacağını öngörüyorlar. 

Kerem Ökten sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada;  Ökten, "3 Mayıs Çarşamba gününden itibaren Yaz mevsiminin ayak seslerini hissedeceğiz. Yazcıları göreyim" ifadelerini kullandı.

kerem-1-X4ia