Türkiye’ye yardım eli! Dünya’nın her yerinden yardımlar geliyor! Türkiye’ye yardım eli! Dünya’nın her yerinden yardımlar geliyor!

2023 Haziran seçimlerine aylar kala seçim hazırlıkları hızlandı. Recep Tayyip Erdoğan önceki günlerde erken seçimin sinyalini vermişti. Daha sonrasında Devlet Bahçeli’de erken seçim sözleri edince kuliste tarih bilgileri konuşulmaya başlandı.


Ortaya atılan iddialara göre, Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gidecek. AK Parti seçim hazırlıklarını hızlandırmışken Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim için muhalefetten destek gelmezse 8 Mart’ta da fesih yetkisini kullanarak TBMM’yi feshetmesi konuşulanlar arasında.


Cumhuriyet Gazetesi’nden  Selda Günaysu’nun haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen MYK toplantısında, “6’lı masanın bugüne dek 10 kez toplandığını, 11. toplantının 26 Ocak’ta yapılacağını ancak bu zirvelerden net bir sonuç alınamadığını” dile getiren Erdoğan’ın, “6’lı masanın bu dağınık görüntüsü nedeniyle rüzgâr AKP’ye, Cumhur İttifakı’na döndü” ifadelerini kullandığı öğrenildi.