Ali Yalçın sosyal medya üzerinden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in kariyer basamakları sınavı ile ilgili “Sınav olmasın dedik, sendikalar ayağa kalktı.'' sözlerine açıklama getirdi.

Ali Yalçın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada:

''MEB Bakanı bir gazeteciyle mülakatında sendikaları töhmet altında bırakmıştır. Kimi kastetmiş bilemiyoruz ama ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda kariyer için sınav konusunda ilk günden beri durduğumuz yer belli ve Toplu Sözleşme tekliflerimiz de ortadadır. Bakanlıkla tüm görüşmelerimizde beklenti karşılansın istedik. 12 saat süren TBMM Eğitim Komisyonu görüşmeleri ile Genel Kurul sürecinde Bakanlık ve yasa yapıcılar “sınavsız uzmanlık olmayacağı” kabulüyle kimi haklı taleplerimize de kapı aralamamıştır. Sayın Bakanın açıklamaları, “iyi ki sendikalar var” dedirtiyor. Yoksa, yüksek lisans ve doktorası olmayan öğretmenin şansı da olmayacakmış anlaşılan. Eğitim-Bir-Sen olarak biz ne dediğimizi de ne istediğimizi de biliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri rahatlatmak, yeni bir eğitim-öğretim dönemine stressiz girmelerini sağlamak istiyorsa, Meslek Kanunu ile ilgili sahanın taleplerini görmeli, tüm beklentileri karşılayacak yeni bir düzenlemeyi hayata geçirmek için adım atmalıdır.'' ifadelerini kullandı.

Türk Eğitim Sen genel başkanı Talip Geylan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar...

Türk Eğitim Sen genel başkanı Talip Geylan,Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e “Sınav olmasın”teklifine karşı çıkan sendikalar hangileridir Sn Bakan ya da bürokratları açıklamalıdır!

İŞTE O PAYLAŞIM...

Mahmut Özer hangi sendikaları kastediyor ?

Eğitimbirsen ve Türkeğitimsen sınav istemediğine göre Cibuti Cumhuriyetinin sendikalarıyla mı görüştü Mahmut Özer ?

Bebeğe şiddet iddasıyla sarsılan kreş müdürü ne açıklama yaptı? İşte detaylar... Bebeğe şiddet iddasıyla sarsılan kreş müdürü ne açıklama yaptı? İşte detaylar...