Geçtiğimiz hafta İYİ Parti lideri Meral Akşener, Millet İttifakı adayı olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı önerdiklerini ancak masanın Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı üzerinde fikir birliği sağladığını açıkladı. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına parti olarak mesafeli olduklarını belirten Akşener, Altılı Masa ile yollarının ayrıldığını söylemiş, ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 'görev' çağrısında bulundu. 

Ancak yaptığı çağrıya olumlu yanıt alamayan  Akşener'in masaya geri dönmesi için adaylık denkleminde İmamoğlu veya Yavaş'ın da yer aldığı bir formül üretme çabaları dün itibarıyla sonuç verdi. İYİ Parti'nin masaya önerdiği İki belediye başkanı, Millet İttifakının seçimi kazanması durumunda 5 genel başkanla birlikte cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilecek.

Yaşanan krizin ardından dün akşam İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun  Beylikdüzü Belediye Başkanı koltuğuna oturmadan önce 2012 yılında yaptığı bir paylaşım yeniden konuşulmaya başladı.

İmamoğlu'nun çok konuşulan paylaşımı şu şekilde:

Bakan Özer: 4 ilde eğitim kademeli olarak 27 Mart'ta başlayacak Bakan Özer: 4 ilde eğitim kademeli olarak 27 Mart'ta başlayacak