Milyonların gözü kulağı İstanbul TOKİ kura çekiliş tarihlerindeydi. Belli oldu. TOKİ Başkanlığı yeni kura takvimini paylaştı. TOKİ İstanbul kura çekimi için ilk olarak İstanbul Tuzla Aydınlı Mah. Konaşlı Mevki için 508 adet konut kura çekilişi yapılacak.

TOKİ İSTANBUL KURASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Üçüncü etap kuraları için yeni tarih, TOKİ resmi sitesi üzerinden duyuruldu. Sosyal konut kuralarında yeni çekiliş 30 Kasım'da başlıyor.

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten uyardı! İstanbul, Ankara, Bursa ve o iller için kar alarmı... Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten uyardı! İstanbul, Ankara, Bursa ve o iller için kar alarmı...

İstanbul Tuzla'da yapılacak olan kura çekimi 30 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 11.00'de yapılacak.

TOKİ'den yapılan açıklama şu şekilde;

"T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 50.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında, İstanbul Tuzla Aydınlı Mah. Konaşlı Mevki 508 Adet Konut Projesi’nde inşa ettirilen; 2+1 nitelikli 218 adet ve 3+1 nitelikli 290 adet olmak üzere toplamda 508 adet konutun hak sahipleri arasından Konut Belirleme Kurası çekilecektir. 30 Kasım 2022 tarihi Çarşamba günü, Saat 11.00’de gerçekleştirilecektir."

TOKİ kura çekilişi canlı yayın ardından belli olan isim listesi TOKİ resmi sayfası üzerinden sorgulanabilecek.