Son günlerde Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'ın geçmiş yıllarda yaptığı konuşmada titanyum alaşımlı çubukları uzaydan gönderip depreme neden olduğuna dair öne sürdüğü iddialar Kahramanmaraş merkezli deprem dolayısıyla tekrar gündeme oturdu.

Kahramanmaraş depreminin ardından kimi sosyal medya kullanıcıları, depremin titanyum alaşımlı çubuklar ile yaratıldığı şeklindeki yorumlar üzerine Türkiye Uzay Ajansı'ndan yazılı açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından kamuoyuna bilgilendirme başlığı adı altında yapılan açıklamada, Başkan Yıldırım'ın söz konusu konuşmasında sadece bir projeden bahsettiğini, böyle bir projenin gerçekleştirildiğine dair hiçibir emare olmadığı belirtildi. Ayrıca Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin tektonik bir deprem olduğuna da dikkat çekildi. 

Türkiye Uzay Ajansı tarafından yapılan açıklama:

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar üseyinH Yıldırım geçmişte ne demişti?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan 'asgari ücrete zam' açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan 'asgari ücrete zam' açıklaması

 ''Titanyum alaşımlı 10 metre çubukları uzaydan dünyaya istediği hedefe gönderebilen Savaşçı uydular var! Yerin 5 kilometre derinliğine nüfus ederek 7-8 şiddetinde deprem yaratıyor…”