TİGEM, Genel Müdür Dr. Hasan Gezginç'in Türk-Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi Genel Müdür Vekili olarak 4 yıldır maaş aldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

2022 Mevlid Kandili Mesajları 2022 Mevlid Kandili Mesajları

TİGEM'den yapılan açıklama şu şekilde;

Bazı basın yayın organlarında Genel Müdürümüz Sayın Dr. Hasan Gezginç'in Türk-Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi Genel Müdür Vekili olarak 4 yıldır maaş aldığı yönündeki asılsız iddialarla ilgili açıklama ihtiyacı duyulmuştur.

Sayın Genel Müdürümüz 11 Nisan 2022 tarihinde Türk-Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır. Dolayısıyla görev süresi bahsedildiği gibi dört yıl değil iki ay olup bu süre içerisinde ise herhangi bir ücret veya huzur hakkı almamıştır.

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Hasan Gezginç'in Tarım İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanması nedeniyle ilgili mevzuat gereği 07.06.2022 tarihi itibarıyla söz konusu şirketteki görevi sona ermiştir.


Söz konusu haberler Genel Müdürümüzün itibarını zedelemeye ve kamuoyunda yanlış algı oluşturmaya yönelik aslı olmayan iddialardan oluşmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.