Mehmet Şimşek neden Kılıçdaroğlu'nun videosunu beğendi? İşte açıklaması... Mehmet Şimşek neden Kılıçdaroğlu'nun videosunu beğendi? İşte açıklaması...

Türk Hava Yolları (THY), resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı bir ilanla, 11 ildeki afetzede öğrenciler için part-time çalışma fırsatı sunuyor. İlanda, Anadolu istasyonlarında yer alan ofislerde Lisans 3. ve 4. sınıf öğrencilerine iş imkanı sağlanacağı ifade belirtiliyor.

İlana göre, başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya mavi kart sahibi olmaları, 01.01.1997 ve sonrasında doğmuş olmaları, en az 4 yıllık eğitim veren herhangi bir üniversitenin 3. ya da 4. sınıfında öğrenci olmaları ve 2024 yılında mezun olma koşulunu sağlamaları gerekiyor. Adaylar, vardiyalı çalışma düzeninde THY ofislerinde haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere haftada en fazla 30 saat çalışabilecekler.

Adaylarda aranan bir diğer şart ise, adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunması ve İngilizce sınavında başarılı olmaları.
THY'nin ilanına göre; kendisi ve/ya 1. dereceden yakını (anne, baba ya da kardeş) 'afetzede' olarak değerlendirilen adayların başvuru yapabileceği ifade ediliyor. Bunun yanı sıra, bu 11 il dışında okuyan ve 1. dereceden yakını (anne, baba ya da kardeş) 'afetzede' olarak değerlendirilen adayların da başvurularını gerçekleştirebilecekleri bildiriliyor.