Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinden Galatasaray Başkanı Burak Elmas'a yanıt verdi. TFF'den yapılan açıklamada, Elmas'ın iddialarının doğru olmadığı belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray'da gerçekleştirilen mali genel kurul toplantısında başkan Burak Elmas'ın masaya vurma açıklamasına yanıt verdi.

Şansal Büyüka: "Üç büyükleri figüran yaptılar" Şansal Büyüka: "Üç büyükleri figüran yaptılar"

Federasyon iddiayı yalanlarken, "Sayın Elmas'ın Federasyonumuzla ilgili daha önce gündeme getirdiği iddiaları gibi, 'masaya yumruk vurma' ve bahsettiği diyaloglar da hayal ürünüdür " ifadeleri yer aldı.

TFF'nin açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Burak Elmas'ın, 2021 Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, üyelerin eleştirilerine yanıt verdiği konuşmasında, Federasyonumuzu ziyaretine ilişkin olarak açıklamaları olmuştur.  

Sayın Elmas'ın Federasyonumuzla ilgili daha önce gündeme getirdiği iddiaları gibi, 'masaya yumruk vurma' ve bahsettiği diyaloglar da hayal ürünüdür.   

TFF Başkanı'nın odasında, kurumlara yakışır şekilde ve son derece nezaket ölçülerinde geçen görüşmeyle ilgili, sürekli "Yer yerinden oynar" yaklaşımıyla hareket edilerek, Federasyonumuzun zan altında bırakılma ve yıpratılmaya çalışma çabalarını kabul etmemiz mümkün değildir."