RTÜK Başkanı Şahin: Yalan haber ve dezenformasyona geçit vermeyeceğiz RTÜK Başkanı Şahin: Yalan haber ve dezenformasyona geçit vermeyeceğiz

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, düzenlediği basın toplantısında, kentte faturalarını ödemekte zorlanan 2 bin 500 aileye faturaları konusunda maddi yardım yapacaklarını açıkladı.

Başkan Özcan, kentte yaşayan dar gelirlilerin elektrik faturalarına aylık 300 TL, doğal gaz faturalarına ise 6 aylık kış dönemi için aylık 500 TL yardım yapacaklarını söyledi.

İMAMOĞLU’NA BÜYÜKELÇİ TEPKİSİ


Toplantıda gazeteciler, Tanju Özcan’a, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell’in kendisini ziyaret talebini kabul etmediğini hatırlatıp, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İngiltere ve ABD büyükelçileriyle görüşmelerini nasıl değerlendirdiğini sordu.

“Kimin kiminle görüşeceğine ben karar veremem diyen Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Ama ben burada Bolu belediye başkanı olarak görev yaptığım sürece Amerika Birleşik Devletleri, bu ülke üzerine emperyal planlar kuran, 12 Eylülü gerçekleştiren, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren, PKK denilen terör örgütünü kuran ve hala yardım etmeye devam eden, FETÖ terör örgütünü kuran, şimdi de sığınmacı istilasıyla ülkeyi karıştırmaya çalışan Amerika; bu taktiklerinden vazgeçmediği sürece benim kapımdan bir tek Amerikalı yetkili giremez.

“BU BENİ İLGİLENDİRMİYOR”

*Ben dönmezem yolumdan, dönen dönsün. İsteyen Amerikalılarla kol kola girsin, isteyen İngilizlerle kol kola girsin. Bu beni ilgilendirmiyor.

*Ben antiemperyalistim. Benim ülkeme zarar veren bir ülke, benim stratejik dostum olamaz. Ayıdan post Amerika’dan dost olmaz. Ben bu anlayıştayım.

*Bu anlayışımı da sonuna kadar devam ettireceğim. Bugün bu görevdeyim, yarın başka görevde olurum ama benim Amerika ile işim olmaz. Emperyalistlerin uşaklığını yapmam. DHA