Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenler arasındaki ayrımı kaldırıyoruz" sözünü hatırlatarak, bu sözün gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Geylan, sözleşmeli olarak görev yaparken kadroya geçirilen öğretmenlerin ayrımcılığa tabi tutulmasının sona ermesi gerektiğini belirtti.

Geylan, söz konusu öğretmenlerin diğer kadrolu öğretmenlerle aynı haklara sahip olması gerektiğini ifade etti. Özellikle mazeret tayini hakkının vazgeçilmez olduğunu vurgulayan Geylan, adalet ve vicdanın gereği olarak bu öğretmenlerin eşit haklara sahip olması gerektiğini dile getirdi.

17 Şehir İçin Kırmızı Alarm Verildi: O illerde yaşayanlar acil önlem alsın! 17 Şehir İçin Kırmızı Alarm Verildi: O illerde yaşayanlar acil önlem alsın!

Genel Başkan Talip Geylan, öğretmenler arasındaki ayrımcılığın sona erdirilmesi ve sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu meslektaşlarıyla aynı haklardan faydalanmasının önemine vurgu yaparak, Cumhurbaşkanının önceki sözlerinin unutulmaması gerektiğini ifade etti.