Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan; proje okullarına Liyakat ve ehliyet esasına göre değil de mensubiyete göre yönetici atarsanız, sadece kendilerini rezil etmekle kalmaz, mesleğimizin saygınlığını zedeleyen görüntülere de neden olurlar ...

Talip Geylan'ın Sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama...

Liyakat ve ehliyet esasına göre değil de mensubiyete göre yönetici atarsanız, sadece kendilerini rezil etmekle kalmaz, mesleğimizin saygınlığını zedeleyen görüntülere de neden olurlar.


Bir sendikanın kadın kolları başkanını, atama şartlarını taşımadığı halde,  proje okuluna müdür yaparsanız işte böyle fark yaratan icraatlara imza atılır!

Söylemekten dilimizde tüy bitti: Proje okullarının yönetici atamaları da yönetici atama yönetmeliğine tabi şekilde gerçekleştirilmelidir.

Sayın Bakan Mahmut Özer’den beklentimiz ve isteğimiz, akademik başarısı en yüksek olan çocuklarımızın okuduğu bu okullarımızın yönetici ve öğretmen atama süreçlerini keyfiyetten kurtararak, hakkaniyetli bir düzene kavuşturmasıdır. Aksi taktirde, bu vebale herkes ortaktır!

Korsan Taksicilik Yapanlarla İlgili Ehliyet Ceza Puanı Konusundaki Yönetmelik Tamamlanıyor Korsan Taksicilik Yapanlarla İlgili Ehliyet Ceza Puanı Konusundaki Yönetmelik Tamamlanıyor

İLGİLİ HABER...