Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın düzenlemesine göre, borcunu ödemekte zorlanan mükellefler taksitli ödeme talebinde bulunabilecekler. Borçluların, belirli şartları taşıması ve borcun tecil edilmesi halinde, taksitler halinde ödeme yapmalarına izin verilecek.

"Taksitlendirilen Borçlara İlişkin Şart Değişikliği Yürürlükte"

Promosyon anlaşmasına imzalar atıldı: Hesaplara 14 bin 500 lira yatırılacak Promosyon anlaşmasına imzalar atıldı: Hesaplara 14 bin 500 lira yatırılacak

Ancak, taksitlendirilen borçların yüzde 10'unu ödemeden "borcu yoktur" yazısı alınamayacağı şartı, Kahramanmaraş'ta yaşanan depremler nedeniyle geçici olarak kaldırıldı. Borçlular, söz konusu kanun maddesi kapsamında tecil edilen borçlarının yüzde 10'unu ödeme şartına tabi olmaksızın "borcu yoktur" yazısını alabilecekler.

31 Temmuz'a kadar geçerli olacak olan bu değişiklik, borcunu taksitlendiren mükellefler için önemli bir fırsat sunuyor. Bu düzenleme sayesinde, borcunu taksitlendirenlerin, diğer borçları olmaması durumunda, borçlarının yüzde 10'unu ödeme zorunluluğu olmadan "borcu yoktur" yazısını alabilecekleri belirtiliyor.