Balıkesir'de verilen bir atama kararı gündeme oturdu. İddialara göre Edremit ilçe Devlet Hastanesinde Tıbbi Sekreter olarak çalışan Aynur Tuncar, Ticaret Bakanlığı'na Daire Başkanı olarak olarak atandı.

Kamuda tasarruf önlemleri tartışmaları sürerken, Balıkesir'den gelen atama haberi liyakat ve torpil konularında yeni bir tartışma başlattı. Edremit ilçesinde yaşayan Aynur Tuncar’ın kariyerindeki ani yükseliş, kamuoyunu şoke etti.

TIBBİ SEKRETERLİKTEN TİCARET BAKANLIĞINA: HIZLI YÜKSELİŞ!

Edremit Devlet Hastanesi’nde tıbbi sekreter olarak görev yapan Aynur Tuncar’ın, Ticaret Bakanlığı’na Daire Başkanı olarak atandığı iddiası sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Tuncar’ın bu göreve nasıl getirildiği konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte, atamanın arkasında hangi güçlerin olduğu merak ediliyor.

GÜRBAN: "HEYKELİ DİKİLMELİ"

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban, bu atama kararını sert bir dille eleştirdi. Gürban, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Bu nasıl bir güç! Bunu yapan her kimse heykeli Balıkesir Şehir Meydanı’na dikilmeli,” dedi. Gürban, tıbbi sekreterin Ticaret Bakanlığı’na daire başkanı olarak atanmasının kabul edilemez olduğunu belirtti ve bu durumu esprili bir dille eleştirdi.

Gürban’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Adam tıbbi sekreteri Ticaret Bakanlığı’na ‘DAİRE BAŞKANLIĞI’ kadrosuna geçirtiyor. Tıbbi sekreterin ne iş yaptığını bilmeyenler için söyleyeyim; tıbbi sekreterler sağlık kurum ve kuruluşlarında randevu hizmetlerini ve hasta kabul işlemlerini yapar. Hastaya ait tıbbi ve idari kayıtları tutar. Şimdi bu kişiyi bir gecede daire başkanı yapmışlar. Vay babo vay!”

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

BYD'nin 1 milyar dolarlık fabrikası Manisa'da nereye kurulacak? Bakan açıkladı... BYD'nin 1 milyar dolarlık fabrikası Manisa'da nereye kurulacak? Bakan açıkladı...

Atama haberi sosyal medyada geniş yankı buldu. Birçok kullanıcı, bu durumu “liyakat” ve “torpil” tartışmaları üzerinden eleştirdi. “Bir gecede nasıl böyle bir yükselme olabilir?” sorusu, sosyal medya platformlarında sıkça dile getirildi.

BAKANLIKLARDAN AÇIKLAMA YOK

Gündeme oturan atama kararı ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı veya Ticaret Bakanlığı’ndan henüz bir açıklama gelmedi. Kamuoyunda bu konuda bir açıklama beklenirken, söz konusu atama kararıyla ilgili detayların açıklığa kavuşturulması isteniyor.